רדיו גלקטי – Roxanne של The Police

קצת היסטוריה על להקה שעשתה היסטוריה

על להקת The Police אין אחד שלא שמע – להקה ותיקה שרבים ממאזיניה מחשיבים אותה בתור ממציאת ז'אנר הפופ-פאנק הפופולארי. המעריצים שלה אף יגידו, ואולי יגזימו, שעם כל הפופולריות שלה היא Underrated (לא מוערכת מספיק) ואחת מלהקות הרוק הטובות ביותר בהיסטוריה.

מאז הקמתה הלהקה מתנסה בז'אנרים רוקים, אלטרנטיביים, פופיים, רגאיי ואפילו בג'אז! יש לה מבחר שירים ענק ומגוון כל כך ככה שכל אחד יכול למצוא שם בקלות משהו שהוא מתחבר אליו.
בזכות מבחר השירים וההיסטוריה שלה, לא חסרים דברים שאפשר להגיד על הלהקה הזו. אבל אנחנו פה כדי לדבר על אחת האגדות שיצאה ממנה – השיר Roxanne.

השיר Roxanne בספוטיפיי

אבל אנחנו רוצים לדבר קצת על השיר עצמו

המילים של השיר כל כך פשוטות שסיכוי טוב שאם לא היינו מכירים את השיר והיינו מקבלים רק את הליריקס (בייחוד אם זה היה מתורגם לעברית), היינו חושבים שזה פשוט מביך ולא טוב מספיק.
גם המנגינה שמאחורי השיר נחשבת פחות טובה מרוב השירים הפופולריים של The Police ויש אנשים שאפילו היו אומרים שהשיר הזה בינוני בסך הכל.

אז מה הופך את השיר הזה לאגדה כל כך גדולה, ברמה שהחלטנו להקדיש את הפוסט הראשון של "רדיו גלקטי" במיוחד בשבילו?

השיר הזה הוא שילוב בין טיימינג מושלם, לשיר מעולה לסיפור רקע מעניין. השיר יצא קצת לפני תחילת הניינטיז (שנות ה-90) והתאים במדויק לסצנת הרוק ששלטה בכל אותה תקופה.
בזכות ההתאמה המדויקת כל כך שלו ובזכות הכישרון של The Police, השיר תפס תאוצה והפך לאחד השירים המפורסמים ביותר בהיסטוריה של הרוק.

האיור על התקליט של Roxanne

אבל החלק הכי מעניין בשיר, זה הסיפור על אחד הפסנתרנים שמנגנים בו…
בהקלטה של השיר, התיישב הסולן והבסיסט סטינג (שאגב, הוא גם זה שכתב את השיר!) על הפסנתר בחדר ההקלטות מתוך מחשבה שהוא סגור. למרות זאת להפתעתו הפסנתר היה פתוח.

כתוצאה מכך יצא מהפסנתר שילוב מוזר של צלילים ומההלם סטינג צחק. את הפסנתר והצחוק הלהקה החליטה לשמור בעריכה הסופית של השיר ואפשר לשמוע אותם בשניות הראשונות של הפתיחה.

בנוסף לכך, ניתן לראות בקרדיטים של השיר שסטינג קיבל קרדיט בתור אחד הפסנתרנים 😉

הצלחנו לסקרן אתכם? בואו ותכירו אותנו עוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *